Loading…

Arrestohet në Morinë kosovari i kërkuar nga Interpoli

  • 13/11/2016 | 09:42

Arrestohet në Morinë kosovari i kërkuar nga Interpoli

Sipas policisë së Kukësit Mustafa Kodra 27-vjeç banues në fshatin Leshan në Kosovë u arrestua pasi gjatë regjistrimit në hyrje të stacionit PKM Morinë-Kukës, rezultoj shtetas ‘’i shpallur në kërkim ndërkombëtar’’.

27-vjeçari ishte shpallur në kërkim nga Interpol Zagrebi,  Kroaci, për veprën penale “Dhunim personi”.

Policia bëro arrestimin provizor me qëllim ekstradimi  të shtetasit nga Kosova.

Materialet proceduriale i kaluan për veprime të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë