Loading…

Arrestohet ish-komandati i UÇK’së, tentoi ta rrahë policin e Kosovës

  • 03/09/2021 | 11:56

Arrestohet ish-komandati i UÇK’së, tentoi ta rrahë policin e Kosovës

Policia e Kosovës mbrëmë ka arrestuar komandantin e UÇK-së në Gjakovë, Avdyl Myshkolajn, si i dyshuar se ka kryer veprën penale “sulm ndaj personit zyrtar”.


Sinjali merr vesh se Mushkolaj u ndalua nga Policia në një pikë kontrolli në Gjakovë, derisa i njëjti nuk kishte respektuar urdhrat e zyrtarëve policorë për vendosje të maskës mbrojtëse kundër COVID-19.

Gjatë shqiptimit të tiketës, Mushkolaj dyshohet se ka dalë nga vetura dhe ka tentuar ta godas zyrtarin policor.

I njëjti është intervistuar dhe është liruar në procedurë të rregullt.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë