Loading…

Arrestohen gjyqtarja dhe djali i saj, dyshohen për korrupsion

  • 13/01/2017 | 20:32

Arrestohen gjyqtarja dhe djali i saj, dyshohen për korrupsion

Prokuroria e Shtetit, përmes një komunikate dërguar mediave, ka bërë të ditur se ka arrestuar dy persona nën dyshime për një rast të korrupsionit, gjegjësisht keqpërdorimit të detyrës zyrtare dhe ryshfetit, transmeton gazetametro.net

Personat e arrestuar janë gjyqtarja Safete Tolaj, gjyqtare e degës në Deçan, në kuadër Gjykatës Themelore të Pejës. Personi tjetër i arrestuar është shtetasi Fisnik Tolaj, djali i gjyqtares së lartpërmendur.

Rasti ishte raportuar një ditë më parë nga kallxo.com përmes një videoxhirimi ku shihej djali i gjyqtares Safete Tolaj, Fisniku, teksa negocionte marrjen e një shumë të parave dhe një parcele të tokës, si formë ryshfeti për zgjidhjen e lëndës në gjykatë.

Më tutje, Prokuroria ka inkurajuar qytetarët që të denoncojnë rastet e korrupsionit, duke bashkëpunuar me media dhe organizata të tjera, në mënyrë që të sigurohet zbatimi i barabartë i ligjit për të gjithë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë