Loading…

Arrestohen tre shqiptarë në Greqi, vidhnin naftë dhe lopë

  • 27/03/2023 | 23:03

Arrestohen tre shqiptarë në Greqi, vidhnin naftë dhe lopë

Tre shtetas shqiptarë janë arrestuar mbrëmjen e së premtes (24 mars) në Greqi, pasi akuzohen për vjedhje.


Sipas mediave vendase, shqiptarët vidhnin naftë, automjete të ndryshme madje edhe bagëti. Ata u ndaluan në zonën e Messolongi teksa udhëtonin me një makinë tip “Benz”.

Autoritetet thonë se ata ishin nisur për të vjedhur bagëtitë në një stallë në Nafpaktinë e Epërme.

Ata rezultojnë si autorë të vjedhjes së 45 kontejnerëve me naftë, një motor dhe një viç në një stallë.

Më pas ata ktheheshin në Shqipëri ku i shisnin të gjitha.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë