Loading…

Arrestohen serbët që transportonin shtetas të Kosovës

  • 08/11/2016 | 23:30

Arrestohen serbët që transportonin shtetas të Kosovës

 

Policia kroate ka arrestuar dy shtetas të serbi pasi kta të fundit ishin duke transportuar tetë emigrantë shqiptarë të Kosovës. Në veturën me të cilën po barteshin emigrantët, autoritete kroate në mesin e emigrantëve gjetën edhe një fëmijë.

Ndërsa, në të njejtën ditë policia kishte ndalur edhe një veturë, të cilën e ngiste një shtetas serb dhe në të gjetën katër shtetas të Kosovës, dy nga ta ishin fëmijë.

Zbulimet e policisë tregojnë që shtetasit e Kosovës në mënyrë ilegale, duke ecur në këmbë hynë nga Serbia në Kroaci, ku ishin marrë pastaj nga ngasësit e makinave të lartëpërmendur.

Shtetasit serbë janë arrestuar, ndërsa shtetasit e Kosovës janë dëbuar.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë