Loading…

Arrestohen dy persona që trafikuan dhe bënë seks me një të mitur

  • 17/01/2017 | 09:59

Arrestohen dy persona që trafikuan dhe bënë seks me një të mitur

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të cilët dyshohet të jenë përfshirë në veprat penale “trafikim me njerëz” dhe “shërbime seksuale të viktimës së trafikimit”.

S.K. i lindur në 1984 dhe B.A. i lindur në 1966 janë personat e dyshuar që janë arrestuar. Njëri prej tyre i përfshirë në veprën ‘trafikim me njerëz’, ndërsa tjetri për veprën ‘shërbime seksuale të viktimës së trafikimit’.

Policia thotë se gjatë hetimeve është identifikuar një viktimë e mitur e cila është intervistuar dhe me të është vepruar në bazë të procedurave standarde vepruese.

Në konsultim me prokurorin e Prokurorisë Themelore Prishtinë, të dyshuarit dërgohen në mbajtje për 48 orë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë