Loading…

Arrestohen babai dhe i biri për falsifikim dokumentesh

  • 21/01/2017 | 20:45

Arrestohen babai dhe i biri për falsifikim dokumentesh

Babë e bir janë arrestuar në Prizren, nën dyshimin se kishin falsifikuar aktgjykime e dokumente të tjera zyrtare, dhe këtë e kishin bërë duke keqpërdorur emrat e dy prokurorëve dhe një gjyqtari, të gjithë nga Prizreni.


Tri dosje, ku përfshihen aktgjykime, certifikata pronësie e fletëpagesa i ishin dërguar Drejtorisë së Kadastrit në Prizren, për t’u njohur bartja e pronësisë tre personave, që të gjithë zyrtarë të lartë në Prokurori e Gjykata, raporton KTV.

Policia, gjatë bastisjes në dy lokacione lidhur me këtë rast, ka konfiskuar edhe një pushkë automatike dhe dokumente të ndryshme, ndërsa të arrestuarit janë dërguar në mbajtje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë