Loading…

Arrestohen 5 persona pas plagosjeve në Lipjan: Konfiskon edhe arma automatike

  • 23/07/2019 | 11:29

Arrestohen 5 persona pas plagosjeve në Lipjan: Konfiskon edhe arma automatike

Një përleshje e armatosur ka ndodhur mbrëmë në Lipjan ku janë plagosur dy persona, Policia me këtë rast ka arrestuar pesë persona, shkruan Gazeta Metro.


Pesë persona janë arrestuar si pasojë e një përfshirje në një përleshje të armatosur mes 2 grupeve në Lipjan.

Policia në vendin e ngjarjes ka konfiskuar armë automatike, prodhim kinez me karikator e cila është përdorur gjatë kësaj përleshje.

“Janë arrestuar pesë të dyshuar meshkuj K/Shqiptarë pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje janë përfshirë në rrahje në mes vete dhe gjatë përleshjes si pasojë e përdorimit të armës lëndime trupore kanë pësuar dy nga të dyshuarit, të cilët janë dërguar për në QKUK për trajtim mjekësor. Në vendin e ngjarjes njësitë policore kanë konfiskuar një armë automatike, prodhim kinez me karikator pa fishek. Me vendim të prokurorit të gjithë të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë