Loading…

Arrestohen 3 shqiptarë në Itali, u kapën me drogë

  • 12/04/2017 | 08:22

Arrestohen 3 shqiptarë në Itali, u kapën me drogë

Tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi u kapën me 1.2 kg kokainë të pastër.


Mediat italiane raportojnë se operacioni u krye nga policia e Peruxhia. Mësohet se dy prej tyre u arrestuan teksa udhëtonin në dy mjete, ndërsa atyre iu sekuestruan 3 mijë euro para cash si dhe disa telefona.

Ndërkohë, gjatë kontrollit të karabinierëve atyre iu gjet në papafingon e banesës sasia e drogës dhe materialet për paketimin e dozave të lëndës narkotike.

‘Ansa’ shkruan se shqiptari tjetër u kap teksa i shiste ‘mallin’ një klienti të ti, ndërsa i janë gjetur dhe 22 doza droge si dhe 1600 euro.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë