Loading…

Arrestohen 13 hajna në Podujevë

  • 27/01/2017 | 23:33

Arrestohen 13 hajna në Podujevë

Bekim Bislimi, komandant i stacionit policor në Podujevë, ka deklaruar se në këtë komunë janë arrestuar 13-të persona të dyshuar për vjedhje.


Në emisionin Ora e Fundit, Bislimi ka thënë se arrestimet kanë ardhur pas një operacioni disa ditor të njësive policore, e në mesin e të arrestuarve ka edhe të mitur.

“Stacioni policor i Podujevës ka planifikuar dhe 18.01.2017 dhe 24.01.2017, për të zbuluar disa vjedhje që kanë ndodhur në rajonin e Podujevës. 13-të të dyshuar janë arrestuar dhe të gjithë të arrestuarit janë nga rrethi i Podujevës. Në mesin e tyre ka dy të mitur dhe të tjerët janë të rritur. Grupet kanë operuar ndarazi. Janë kryer bastisje në shtëpitë e personave të arrestuara”, ka deklaruar Bislimi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë