Loading…

Arrestimi i Djuricit nga Policia e Kosovës, reagon Qeveria ruse

  • 27/03/2018 | 20:39

Arrestimi i Djuricit nga Policia e Kosovës, reagon Qeveria ruse

Qeveria ruse ka reaguar përmes Ministrisë së Jashtme lidhur me arrestimin e Marko Gjuriç një ditë më parë në Kosovë. Në deklaratë dënohet veprimi i policisë së Kosovës dhe thuhet se ky është një akt që bëhet për të frikësuar serbët e Kosovës.


“E dënojmë ashpër këtë aksion qëllim i të cilit është frikësimi i serbëve kosovarë. Rusia e konsideron të papranueshëm lëshimin e qartë të pranisë ndërkombëtare – forcave për Kosovën dhe misionin e BE-së, të cilat vetëm nga anash e kanë parë ngjarjen dhe nuk e kanë përmbushur mandatin e vet”, thuhet ndër të tjera në deklaratën e Ministrisë së Jashtme ruse.

Gjuriq është arrestuar dje nga Policia e Kosovës pas kishte hyrë ilegalisht brenda territorit të Republikës së Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë