Loading…

Armend Muja me krahasim ‘alla Vetëvendosje’: Opozita si Putini e Kurti si Ukraina

  • 25/02/2022 | 18:02

Armend Muja me krahasim ‘alla Vetëvendosje’: Opozita si Putini e Kurti si Ukraina

Deputeti i LVV’së ka bërë një krahasim tepër të çuditshëm, derisa tha se situata mes Rusisë dhe Ukrainës mund të krahasohet edhe me situatën e politikanëve në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Muja, tha se konflikti mes Putin dhe Ukrainës i kujton atij kritikat e mospajtimet që opozita i bën ndaj Kurtit.

‘’Është njëjtë si Ukraina që kritikon Putin, edhe opozita mi kujton disa oligarkë të njëjtë’’, tha Muja ndër të tjera.

Sipas tij, Kurti i ka kthyer dinjitetin Kosovës dhe për këtë kritikohet.

‘’Por e di se e kundërshtojnë pasi ai i ka kthyer dinjitetin Kosovës’’, tha Muja, ndërsa deputetët e opozitës u panë duke qeshur./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë