Loading…

Argjentina pas penalltive kalon në gjysëmfinale

  • 09/12/2022 | 23:03

Argjentina pas penalltive kalon në gjysëmfinale

Pas 120 minutave lojë Holanda dhe Argjentina u ndanë në paqe me rezultat 2:2, por penalltitë e dërguan tutje Argjentinën, shkruan Gazeta Metro.


90 minuta ishin mbyllur me barazim ku krejt në fund kishte arritur të barazonte Weghorst dhe kishte dërguar në vazhdime tulipanët.

Pjesa e parë u mbyll me epërsi të Argjentinës me golin e Molina, ndërsa në minutën e 73 ishte Lionel Messi që shënoj nga pika e bardhë.

Nahuel Weghorst e kishte zbutë rezultatin në minutën e 83, dhe në sekondat e pikërisht ai shënoi për të kaluar tutje në vazhdime.

Argjentina do të përballet me Kroacinë në gjysmëfinale./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë