Loading…

Arbër Hoxha i shënon gol Dinamo Zagrebit në ‘Maksimir’

  • 01/10/2022 | 20:58

Arbër Hoxha i shënon gol Dinamo Zagrebit në ‘Maksimir’

Anësori kosovar, Arbër Hoxha ka shënuar golin e barazimit për Slavan Belupon në ndeshjen kundër Dinamo Zagreb, transmeton Gazeta Metro.


Ai arriti të realizoi në minutën e 59’të në stadiumin e famshëm ‘Maksimir’.

Ky është goli i dytë për Hoxhën në këtë edicion, ndërsa pak javë më parë i kishte shënuar edhe Hajduk Splitit në humbjen 5-1.

Në atë takim 23-vjeçari ishte ndëshkuar edhe me karton të kuq.

Kujtojmë se Hoxha para se të transferohej në Kroaci kishte qenë pjesë e Ballkanit, Prishtinës dhe Besës së Pejës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë