Loading…

Arben Vitia deklarohet pas dorëheqjes së Latifit: Kam plane tjera

  • 06/10/2022 | 23:18

Arben Vitia deklarohet pas dorëheqjes së Latifit: Kam plane tjera

Nuk dihet se kush do të vihet ne krye të ministrisë së Shëndetësisë, por Arben Vitia nuk ka plan rikthimi.


Ish-ministri Arben Vitia ka mohuar se do të rikthehet në postin që e ka lënë para 10 muajsh, teksa nuk kishte informacione se Latifi është dorëhequr.

Ish-ministri ka thënë se ka plane të tjera sa i përket karrierës së tij.

“Planet i kam të tjera. Jam në një takim dhe tani po merrem me diçka tjetër”, tha Vitia, i cili mban pozitën e kryetarit të LVV-së në Prishtinë, përcjell Paparaci.

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Jashari, ka dhënë dorëheqje sot.

Sipas letrës së publikuar në media, të cilën ministri ia ka dërguar Kryeministrit Albin Kurti, dorëheqja vjen “pas shumë reflektimesh”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë