Loading…

Arben Gashi: Shqiptarët në veri prioritet nacional i Kosovës

  • 29/05/2017 | 14:48

Arben Gashi: Shqiptarët në veri prioritet nacional i Kosovës

Kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK’së, Arben Gashi, gjatë ditës së sotme ka vizituar veriun e Mitrovices.


Ai në këtë qytet ka ka biseduar me qytetarët për problemet me të cilat ballafaqohen në përditshmërinë e tyre.

Gashi ka siguruar se me LDK-në në qeverisje, shqiptaret e veriut do të jene prioritet nacional. Ai ka thënë se ka ardhur koha që në veri të sundojë ligji.

Bashkë me kandidatin për deputet Faton Peci, deputeti Arben Gashi ka siguruar banorët se fokusi i qeverisjes së ardhshme të LDK-së nuk kufizohet vetëm në zgjidhjen e problemeve aktuale të veriut por përfshinë sundimin e ligjit, zhvillimin ekonomik e punësimin. /gazetametro.net

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë