Loading…

Arabia Saudite e ‘blen futbollin’, pas Benzema edhe Messi afër nënshkrimit

  • 05/06/2023 | 15:21

Arabia Saudite e ‘blen futbollin’, pas Benzema edhe Messi afër nënshkrimit

Zyrtarët e Al Hilal janë në Paris për të finalizuar një marrëveshje me Lionel Messin, i cili së fundmi konfirmoi largimin e tij nga Paris Saint-Germain, transmeton Gazeta Metro.


Delegacioni saudit synon të takojë babanë dhe agjentin e Messit, Jorge Messi, për të përfunduar nënshkrimin sa më shpejt të jetë e mundur.

Nëse gjithçka shkon mirë, Messi do të nënshkruajë një kontratë të re me Al Hilal dhe klubi do ta shpallë marrëveshjen para fundjavës.

Ndërkohë, është raportuar se Karim Benzema, i cili po largohet nga Real Madrid, ka nënshkruar me Al-Ittihad, një klub me qendër në Jeddah të Arabisë Saudite, siç raporton Dhakatribune.

Arabia Saudite ka investuar shumë në marrëveshjet sportive për të përmirësuar imazhin e saj dhe për të tërhequr turizmin dhe investimet. Duke përfshirë lëvizjen e Cristiano Ronaldos në Arabi.

Messi u suspendua së fundmi nga PSG për një udhëtim të paautorizuar në Arabinë Saudite, ku shërben si ambasador i turizmit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë