Loading…

Apostolova u kërkon deputetëve zhbllokimin e gjendjes politike

  • 16/11/2016 | 18:23

Apostolova u kërkon deputetëve zhbllokimin e gjendjes politike

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova e ka parë si të rëndësishme dhe të dobishme që të dëgjojë përfaqësuesit e popullit rreth gjendjes së krijuar në politikë.

Në një takim që ka pasur me përfaqësuesit e pozitës dhe opozitës në Kuvendin e Kosovës ajo u ka kërkuar zhbllokimin e gjendjes politike, transmeton gazetametro.net.

Në një njoftim për media të kësaj zyre thuhet se në këtë takim pos tjerash u fol edhe për situatën ekonomike, liberalizimin e vizave, sundimin e ligjit dhe zbatimin e marrëveshjes së Stabilizim Asociimit dhe Agjendën e Reformës Europiane./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë