Loading…

Aplikacion i ri për përkthime me vetëm një fotografi të tekstit (Video)

  • 26/01/2017 | 11:40

Aplikacion i ri për përkthime me vetëm një fotografi të tekstit (Video)

“Word Lens Google” është një aplikacion në telefonat e zgjuar që mundëson përkthimin e fjalëve në gjuhë të huaja vetëm duke i fotografuar ato me kamerë të telefonit.


Google njoftoi se “Word Lens” tani është aktivizuar në Japoni. Pra, nëse ju doni të shoni atje por nuk e dini gjuhën mos u brengoseni sepse mjafton një fotografi dhe e kuptoni se ç’po thonë japonezët.

Tani Google Translate përkthen tekstet që ju nuk i kuptoni me anë të këtij aplikacioni të ri.Përparësia e tij është se punon edhe kur nuk ka interenet. /gazetametro.net

Për më shumë shihni vidon më poshtë se si funskionon kjo:

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë