Loading…

AP: Përgjigje “fushatës agresive” të Serbisë

  • 21/11/2018 | 16:59

AP: Përgjigje “fushatës agresive” të Serbisë

Agjencia amerikane AP ka njoftuar për vendimin e Qeverisë së Kosovës për ngritjen 100 për qind të taksës në mallrat serbe.

Agjencia thotë se duket sikur ky veprim paraqet përgjigje për atë që nënkryetari i Qeverisë së Kosovës Enver Hoxhaj e quan “fushatë agresive e Serbisë kundër Kosovës në skenën ndërkombëtare”, transmeton gazetametro.net.

AP përkujton se Kosova dje nuk ia ka dalë të bëhet anëtare e Interpolit dhe se Prishtina për këtë e ka fajësuar fushatën e Serbisë.

AP shton se vendimi nuk zbatohet në brendet ndërkombëtare, të prodhuara në Serbi e BeH./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë