Loading…

Anulohet konkursi për ‘mungesë buxheti’, deputetëve u rriten pagat

  • 21/01/2017 | 19:32

Anulohet konkursi për ‘mungesë buxheti’, deputetëve u rriten pagat

Deputetëve, ministrave e të tjerëve nga stafi politik po planifikohet t’u rriten pagat, që do t’i shtohen shpenzimeve të buxhetit të shtetit, por Ministria e Financave ka anuluar një konkurs për vetëm 3 punëtorë të rinj në Gjykatën e Apelit.


Megjithëse Gjykata kishte nisur procesin e rekrutimit të stafit për 3 zyrtarë ligjorë, e ka anuluar konkursin pas kërkesës së Ministrisë, raporton KTV.

Ministria e Financave i ka thënë KTV-së se kjo është bërë për shkak të mungesës së buxhetit për këta punëtorë të rinj.

Mospërkrahja buxhetore e sistemit të drejtësisë, sipas kryetarit të Apelit, Hasan Shala, është në një formë ndërhyrje në punën e drejtësisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë