Loading…

Anulimi i Debatit, Haradinaj: Po respektoj ligjin

  • 25/05/2017 | 19:00

Anulimi i Debatit, Haradinaj: Po respektoj ligjin

Kandidati për Kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, në lidhje me debatin ekskluziv të ballafaqimit me kundërkandidatët e tij në Klan Kosova, Ramush Haradinaj ka thënë se vetëm ka respektuar një vendim nga Komisioni i Pavarur i Mediave.

”Më kanë thanë se nuk guxojmë me dal në debate deri në nisjen e fushatës. Kush e ka anuluar debatin nuk e di. Por kam dëgjuar që në bazë të një komisionit duhet të anulohet deri sa të fillon fushata. Kam dëgjuar që i obligohem qytetarit. Ende nuk është punë e kryer. Nëse unë bëj thyerje të ligjeve, nuk është shenj e mirë ta bëjë nesër në punë. Nëse unë që sot thej ligje, nuk është bash dëshmi e mirë”, ka përfunduar Haradinaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë