Loading…

Angli – Kroaci, formacionet e mundshme

  • 13/06/2021 | 10:47

Angli – Kroaci, formacionet e mundshme

Sot ballafaqohen Kombëtarja e Anglisë dhe Kroacisë, nga ora 15:00.


Ndeshja mes Anglisë dhe Kroacisë luhet sot në stadiumin “Wembley”, nga ora 15:00, raporton lajmi.net.

Kjo përballje zhvillohet në kuadër të Grupit D, të “Euro 2020”, grup në të cilin pjesë edhe Çekia dhe Skocia.

Kombëtarja e Anglisë pritet të ketë dy mungesa në këtë ndeshje shkaku i lëndimeve: Jordan Henderson dhe Bukayo Saka.

Kombëtarja e Kroacisë nuk ka asnjë futbollist të lënduar, do të hyjë e kompletuar në këtë ndeshje.

Na pret një ndeshje e madhe sot, pasi të dyja skuadrat synojnë ta nisin me fitore Kampionatin Evropian.

Formacioni i mundshëm i Anglisë:

Pickford, Walker, Stones, Mings, Shaw; Rice, Phillips, Sterling, Mount, Grealish, Kane

Formacioni i mundshëm i Kroacisë:

Livakovic, Vrsaljko, Vida, Caleta-Car, Barisic, Kovacic, Brozovic, Modric, Rebic, Petkovic, Perisic. /gazetametro.net 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë