Loading…

Angellov: Xhaferin e zgjodhi një shumicë legjitime parlamentare

  • 28/04/2017 | 11:00

Angellov: Xhaferin e zgjodhi një shumicë legjitime parlamentare

Ish gjenral-majori i ARM dhe kryetari i partisë nacionaliste maqedonase “Dinjiteti” ka reaguar ndaj dhunës së shfaqur mbrëmë në ndërtesën e Kuvendit të Maqedonisë, ai përmes rrjetis social Facebook ka thënë se pavarësishte se edhe ai është kundër Talat Xhaferit si kryeparlametar prapseprap ai është zgjedhur nga njël shumicë legjitime parlamentare, transmeton Gazeta Express.

“Nuk jam i lumtur që Talat Xhaferi është kryeparlamentar, por atë e zgjodhi shumica parlamentare dhe kjo është  legjitime ashtu sikurse shumica parlamentare e zgjodhi Xhaferin për ministër të mbrojtjes. Asnjë herë nuk do të pajtohem me këtë fakt, por e respektoj vullnetin e shumicës parlamentare.

Nga ana tjetër habimet me hipokrizinë e këtyre që tani kundërshtojnë zgjedhjen e Xhaferit për kryeparlamentar, ndërkaq vetëe votuan  VMRO-në  në 2013-ën dhe atë dy muaj pas emërimit t Xhaferit për ministër të mbrojtjes,” ka shkruar Stojance Angellov në profilin e tij në facebook.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë