Loading…

Anëtari i LDK’së për garën në kryeqytet u çon mesazh partive: Veq hargjitni pare kot

  • 03/06/2021 | 18:08

Anëtari i LDK’së për garën në kryeqytet u çon mesazh partive: Veq hargjitni pare kot

Këshilltari i Kuvendit Komunal të Prishtinës nga radhët e LDK-së dhe ish-kandidati për kryetar të Prishtinës, Shefki Gashi, ka folur për garën e të parit të kryeqytetit.


Ai ka thënë se partitë tjera përveç LDK’së do të shpenzohen kot për zgjedhjet e të parit të kryeqytetit.

I ftuar në emisionin Frontal në T7 me Arsim Lanin, ai ka kritikuar edhe Lëvizjen Vetëvendosje e kreun e Prishtinës, Shpend Ahmetin.

Ai ka thënë se nga ky subjekt kanë punësuar persona me e pa përvojë.

“Veq kot hargjiten. Prishtina ka me fol këtë herë. Vetëvendosje e ka hëngër njëherë e kanë pa. Kanë fut me përvoja e pa përvoja në punë”, ka thënë ai.

Ndërsa, ai ka kritikuar edhe AAK’në e PDK’në, duke thënë se janë larg fitores në Prishtinë.

“ Komuna duhet të ketë njeri të nivelit profesional. Dauti s’ka çka lyp. Ndërsa Uran Ismailin unë e kam pasur koleg, është intelektual, por i painteresuar për zhvillimet në komunë”, ka shtuar ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë