Loading…

Anëtari i LDK’së ironizon me Kurtin: A bon me ta lon te pruga mandatin, e ti dil e merre natën, tinëz

  • 30/12/2019 | 12:54

Anëtari i LDK’së ironizon me Kurtin: A bon me ta lon te pruga mandatin, e ti dil e merre natën, tinëz

Anëtari i LDK’së, Florian Dushi, ka ironizuar me liderin e VV’së, Albin Kurtit, pas ftesës së tretë që i është bërë nga Presidenti Hashim Thaçi, shkruan Gazeta Metro.


Dushi ka shkruar në rrjetin e tij social Facebook se “Presidenti i Kosovës bënë mirë që letrën për mandatar t`ia lë Kurtit nën pragun e zyrës dhe ai ta marrë natën tinëz”.

‘A bon me ta lon te pruga mandatin, e ti dil e merre natën, tinëz?’. ka shkruar Dushi

Kujtojmë se sot Presidenti i vendit e ka thirrur për herë të tretë Kurtin në takim, në mënyrë që t’i jepet mandati për krijimin e Qeverisë.

Lideri i i VV të dielën ka thënë se mandatarin për krijimin e qeverisë mund t`ia jap vetëm Lidhja Demokratike e Kosovës, e jo presidenti i vendit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë