Loading…

Andrea Belotti afër transferimit te skuadra e famshme franceze

  • 02/07/2022 | 23:48

Andrea Belotti afër transferimit te skuadra e famshme franceze

Ish-sulmuesi i Torinos, Andrea Belotti, thuhet se ka vendosur t’i bashkohet skuadrës së famshme franceze, Monaco, dhe një marrëveshje mes palëve është afër përfundimit, transmeton Gazeta Metro.


Sulmuesi 28-vjeçar u largua zyrtarisht ditën e djeshme nga Torino dhe tani ka mbetur lojtar i lirë. Ai i dha fund një lidhje shtatëvjeçare me skuadrën italiane.

Siç raporton, TUTTOmercatoWEB, Belotti ka zgjedhur Monacon si klubin e tij të ardhshëm dhe ai pritet të arrijë më së largu nesër për të përfunduar marrëveshjen. Disa nga detajet e vogla janë drejt përfundimit dhe gjithçka pritet të finalizohet së shpejti.

Ai gjatë shtatë sezoneve të tij me Torinon bëri 251 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar 113 gola dhe duke dhuruar 28 asistime. Belotti nëse tregon vlerat e tij mund të rifitojë një vend titullari edhe në Kombëtaren e Italisë, me të cilën ka shënuar 12 gola në 44 ndeshje. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë