Loading…

Analisti Mushkolaj tallet me Albin Kurtin: Thojke se e krijon koalicion për 72 orë

  • 11/12/2019 | 19:42

Analisti Mushkolaj tallet me Albin Kurtin: Thojke se e krijon koalicion për 72 orë

Analisti Imer Mushkolaj, ka ironizuar me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke kujtuar një deklaratë të tij para dy muaje, shkruan Gazeta Metro.


Mushkolaj ka kujtuar deklaratën e Kurtit, kur thoshte se koalicionin me LDK’në do ta arrinte për 72 orë pasi t’i fitonte zgjedhjet.

“Ani kur thojke Albini që e krijojnë koalicionin për 72 orë”, ka shkruar Mushkolaj.

Kujtojmë se as pas më shumë se dy muaj, VV dhe LDK nuk po mund të arrijnë koalicionin mes tyre për formimin e Qeverisë së re të Kosovës, për shkak të pazareve politike për ndarjen e pushtetit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë