Loading…

Shqiptarët Maqedoninë duhet ta ndjejnë si shtet të vetin

  • 18/02/2017 | 11:36

Shqiptarët Maqedoninë duhet ta ndjejnë si shtet të vetin

Analisti i njohur në Shkup, Zllatko Keskovski, mbrëmë në një debat deklaroi se është problem i madh që platforma e partive shqiptare është krijuar në Shqipëri nën udhëheqjen e Edi Ramas.


Sipas tij, kjo platformë nuk mund realisht t’i pasqyrojë nevojat e shqiptarëve të Maqedonisë.

“A e ndjenë Maqedoninë si shtet të vetin, garnitura politike shqiptare? A është Maqedonia atdheu i tyre? A e konsiderojnë flamurin si të tyre dhe a krenohen me atë? A ngrihen në këmbë për himnin e Maqedonisë për të treguar bashkëjetesë?”, deklaroi Keskovski.

Ai shtoi se 25 vite po merremi me të njëjtat çështje, në vend të se të ndërtojmë institucione të forta dhe të shkojmë përpara si shtet. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]ametro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë