Loading…

Amerikanët në panik, pas zgjedhjes së Trump

  • 09/11/2016 | 09:42

Amerikanët në panik, pas zgjedhjes së Trump

Amerikanë në panik pas shpalljes së fitores së Donald Trumpit, kanë filluar të kërkojnë online se si të emigrojnë.

Në Google kishte një shpërthim kërkimesh për terme të tilla si “emigrimi” dhe “si të emigrojmë në Kanada” pas shpallës së një serie fitoresh në shtetet kyçe.

Gjithashtu një numër jashtëzakonisht i madh në mbarë botën kërkuan në Google frazën “fundi i botës” kur erdhën lajmet e rezultateve.

Ndërsa në Kanada, ueb faqja e qeverisë për imigracion ka rënë nga shërbimi pas kërkesave të stërmëdha për t’u bërë shtetas kanadezë.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë