Loading…

Amerika e para uroi Qeverinë e re, ja mesazhi për Zoran Zaev

  • 01/06/2017 | 07:50

Amerika e para uroi Qeverinë e re, ja mesazhi për Zoran Zaev

Ambasadori amerikan në Shkup, Jess Baily  ka përcjellë mesazhin e urimit për zgjedhjen e Qeverisë së re të kryeministrit Zoran Zaev.


“Uroj kryeministrin Zoran Zaev dhe shumicën e re parlamentare për formimin e Qeverisë së re të Maqedonisë. Si miq dhe partner, do të vazhdojmë të punojmë me Qeverinë e re për reformat për anëtarësim në NATO dhe BE si dhe për sundimin e së drejtës”, ka shkruar ambasadori amerikan Jess Baily në Twitter, përcjell gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë