Loading…

Ambasadorja turke niset për shërim në Turqi

  • 17/11/2018 | 12:54

Ambasadorja turke niset për shërim në Turqi

Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se të vdekurit nga aksidenti i mbrëmshëm në Mramor, janë të gjithë të nacionalitetit shqiptar ndërsa të lënduar janë dy turq, duke përfshirë edhe ambasadoren Kivilcim Kiliç.


“Ambasadorja është duke u trajtuar në mjekimin intensiv qendror në QKUK”, ka thënë Dafina Basholli, mjeke kujdestare në emergjencë.

Ndërkaq, Ministri i MPB-së, Ekrem Mustafa, më pas ka thënë për KTV-në se ambasadorja turke, gjatë ditës do të dërgohet në Turqi me aeroplan ambulant special.

Basholli gjithashtu tha se të lënduarit e tjerë janë hospitalizuar nëpër klinika përkatëse dhe nuk janë më në emergjencë. Derisa policia ende nuk ka dhënë detaje për shkaktarët e aksidentit.

Ngushëllime familjes nga fshati Ponesh i Gjilanit i kanë shprehur presidenti, Hashim Thaci, kryeministri Ramush Haradinaj e kryetari i Komunës, Lutfi Haziri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë