Loading…

Ambasadori Heldt: Gjermania do vazhdoj të ecë gjithmonë me ju

  • 17/02/2019 | 12:33

Ambasadori Heldt: Gjermania do vazhdoj të ecë gjithmonë me ju

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt ka uruar Kosovën për ditën më të madhe të saj, për 11 vjetorin e pavarësisë, transmeton Gazeta Metro.


Ambasadori Heldt këtë urim e ka bërë në rrjetin social tëittër. Ai ka e ka uruat ditlindjen në Kosovë dhe ka shkruar se Kosova ka bërë një rrugëtim të gjatë por ende ka shumë punë dhe ka shprehur përkrahjen e Gjermanisë duke thënë se Gjermania do vazhdojë të ecë bashkë me ta në këtë shteg.

“Mirëmëngjesi dhe urimë ditëlindjen e 11-të Kosovë. Qiell i kaltërt mbi Prishtinë, vazhdojmë me ceremoni. Vendi dhe populli kanë bërë rrugëtim të gjatë, por ende duhet shumë punë. Gjermania do të vazhdoj të ecë me ju në këtë shteg”
Ai e ka publikuar bashkë me urimin një fotografi nga Ambasada e Gjermanisë në Dragodan./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë