Loading…

Ambasadori britanik kërkon hetim transparent për rastin Dehari

  • 08/11/2016 | 18:58

Ambasadori britanik kërkon hetim transparent për rastin Dehari

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Republikën e Kosovës, Ruairí O’Connell ka reaguar rreth rastit të vdekjes së aktivistit të Lëvizjes “Vetëvendosje” Astrit Dehari.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, O’Connell ka nxitur autoritetet kosovare që të sigurohen se do të bëhet një hetim i shpejtë dhe transparent për të sqaruar rrethanat e vdekjes.  /gazetametro.net

oco

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë