Loading…

Ambasadori britanik i ndanë medalje ushtares së FSK’së

  • 28/02/2019 | 17:45

Ambasadori britanik i ndanë medalje ushtares së FSK’së

Ushtaraja Manushaqe Nura ka marrë medalje nga Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, transmeton Gazeta Metro.


Emri i Manushaqes është lakuar sa herë që është përmendur suksesi i femrave në shërbimin e tyre në Forcën e Siguerisë së Kosovës.

Pas përfundimit me sukses kursin e rregullt në Akademinë Mbretërore Ushtarake Sandhurst në Mbretërinë e Bashkuar, Nura është ndër ushtaraket e që kanë pranuar medalje për suksesin e tyre gjatë trajnimit.

Ushtarakes nga Vushtrria medalje sot i ka ndarë edhe Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruari O’Conell, si dhe janë ndarë në faqen zyrtare të Ambasadës Britanike në Prishtinë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë