Loading…

Ambasadori britanez mirëpret rrënimin e murit

  • 04/02/2017 | 13:13

Ambasadori britanez mirëpret rrënimin e murit

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka mirëpritur arritjen e marrëveshjes mes Qeverisë së Kosovës dhe Komunës së Mitrovicës së Veriut për çështjen e murit.


“Mirëpres marrëveshjen e mbrëmshme të arritur mes Qeverisë së Kosovës dhe Komunës së Mitrovicës Veriore për çështjen e murit. Zgjedhja e problemeve me dialog dhe komunikim është gjithmonë e vlefshme”, ka shkruar O’Connell në Facebook.

Ndryshe, mbrëmë në orën 2:00 pas mesnate, është arritur marrëveshja për rrënimin e murit në veri të Mitrovicës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë