Loading…

Ambasadori amerikan në Serbi: Zgjidhja më e mirë ajo që arrihet mes palëve

  • 01/10/2018 | 16:19

Ambasadori amerikan në Serbi: Zgjidhja më e mirë ajo që arrihet mes palëve

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, ka deklaruar sot para gazetarëve në Beograd se SHBA-të janë të hapura për marrëveshje ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe.


Megjithatë ai ka shtuar se kjo nuk do të thotë se Washingtoni do të përkrahë çfarëdo marrëveshje “pasi që nuk e dinë se për çfarë po bisedohet”.

“Do të shqyrtojmë çdo zgjidhje, por kjo nuk do të thotë se do të përkrahim çdo zgjidhje, pasi që nuk e dimë se për çfarë po bisedohet”, ka shtuar Scott në Beograd.

Diplomati amerikan gjithashtu tha se zgjidhja e arritur nga palët e interesuara do të ishte zgjidhja më e mirë, dhe nëse një gjë e tillë arrihet mes Beogradit dhe Prishtinës, do të jetë e qëndrueshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë