Loading…

Ambasadori amerikan në Beograd: Politika për Kosovën nuk ndryshon

  • 21/01/2017 | 16:39

Ambasadori amerikan në Beograd: Politika për Kosovën nuk ndryshon

Kyle Scott, ambasadori amerikan në Bograd, pas inaugurimit të Donald Trumpit si president i SHBA-së, ka deklaruar se nuk pret që politika e vendit të tij të ndryshojë në Ballkan.


Ai është shprehur se nuk ka dëgjuar nga administrata që do të ketë ndryshime në politikën e jashtme, andaj ende qëndrojnë pro integrimit të vendeve në Bashkimin Evropian.

Sipas tij, nuk është dalluar asgjë në fushatën e Trumpit që do ta bënte të besojë se do të ketë ndryshime nga ana e SHBA-së për pavarësinë e Kosovës dhe çështje të tjera në përgjithësi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë