Loading…

Ambasadorët e huaj sot diskutojnë për korrupsionin në Kosovë

  • 10/12/2018 | 08:45

Ambasadorët e huaj sot diskutojnë për korrupsionin në Kosovë

Sot në Kosovë, në kuadër të Javës kundër Korrupsionit, do të flasin ambasadorët e huaj për korrupsionin në vendin tonë.


Ambasadori i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S. Kosnett bashkë me ambasadorët e Mbretërisë së Bashkuar, Ruairí O’Connell, i Italisë dhe Francës, të ngarkuarin me punë të Ambasadës gjermane, Kryesuesen e Zyrës së BE-së në Kosovë, si dhe një përfaqësues të organizatës Iniciativa për Progres do të flasin sot gjatë hapjes së Javës kundër korrupsionit në Kosovë, shkruan lajmi.net.

Ky aktivitet do të zhvillohet në Prishtinë dhe pjesëmarrësit do të flasin me fillim nga ora 09:30.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë