Loading…

Ambasada e SHBA’së: Bob Dole të jetë frymëzim për gjeneratat e reja

  • 05/12/2021 | 20:12

Ambasada e SHBA’së: Bob Dole të jetë frymëzim për gjeneratat e reja

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë ka kujtuar senatorin Bob Dole me rastin e ndarjes së tij nga jeta, përcjellë Gazeta Metro.


“Ndërsa mbajmë zi sot për humbjen e nëpunësit publik të përjetshëm dhe senatorit të lartë të shtetit Bob Dole, kujtojmë kontributin e tij të domosdoshëm në Kosovë dhe punën e tij për avancimin e lirive demokratike në mbarë botën”, thuhet në një postim në Facebook.

Ambasada amerikane thotë se shërbimi i Bob Dole le të jetë frymëzim për ne dhe gjeneratat e reja të amerikanëve dhe kosovarëve.

Miku i madh i shqiptarëve, busti i të cilit u ngrit vitin e kaluar në Prishtinë, u nda sot nga jeta në moshën 98-vjeçare./gazetametro.net

Vizita e Senatorit Dole në Prishtinë që ndryshoi fatin e Kosovës, dhe mesazhi i fortë që ia përcolli Serbisë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë