Loading…

Ambasada amerikane: Rusia po mbush mediat me pavërtetësi për Ukrainën, është pjesë e një modeli të vjetër

  • 23/01/2022 | 19:05

Ambasada amerikane: Rusia po mbush mediat me pavërtetësi për Ukrainën, është pjesë e një modeli të vjetër

Pas informacioneve dhe lajmeve që qarkullojnë mbi krizën e Ukrainës, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë , në një reagim thotë se Rusia është duke e mbushur mjedisin mediatik me të pavërteta.


Sipas ambasadës amerikane e cila ka shpërndarë qëndrimin e qeverisë amerikane mbi këtë çështje, thekson se përpjekjet e fundit të Rusisë për të mbushur mjedisin mediatik me dezinformata janë pjesë e një modeli të vjetër.

“Përpjekjet e fundit të Rusisë për të mbushur mjedisin mediatik me pavërtetësi për Ukrainën janë pjesë e një modeli të vjetër”, thuhet në reagimin e Ambasadës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë