Loading…

Allegri: Ne duhet të luftojmë për të shmangur rënien nga Serie A

  • 31/01/2023 | 17:17

Allegri: Ne duhet të luftojmë për të shmangur rënien nga Serie A

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka komentuar në lidhje me formën e klubit.


‘Bianconerët’ u dënuan me minus 15 pikë nga FIGC pasi klubi u shpall fajtor për rritje artificiale të tarifave të transferimit për të rritur fitimet e tyre kapitale dhe për këtë arsye për të balancuar rezervat.

Kjo është objekt apelimi dhe ose do të revokohet ose konfirmohet në tërësi, por ka edhe më shumë penalizime të mundshme, veçanërisht me hetimin për pagat e paguara veçmas nga deklaratat zyrtare gjatë pandemisë.

Me gjithë këtë në mendje, Allegri dërgoi një paralajmërim të ashpër për mbështetësit dhe lojtarët e tij gjatë konferencës për shtyp pas humbjes 2-0 ndaj Monzas.

“Ne morëm 38 pikë, por tani kemi 23 dhe duhet të veprojmë në përputhje me rrethanat,” tha trajneri.

“Ne duhet të marrim pikët për të siguruar sigurinë në Serie A. Situata është përmbysur, por ky është realiteti në këtë moment dhe këtë duhet ta pranojmë, përndryshe do të përfundojë keq për ne”.

Me fitoren e tyre në ‘Allianz Juventus Stadium’, Monza tani ka kaluar para Juves në renditje.

‘Bianconerët’ janë aktualisht në vendin e 13-të, me vetëm 23 pikë të arkëtuara.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë