Loading…

Alexander-Arnold hyn në librin Guinness

  • 16/10/2019 | 10:12

Alexander-Arnold hyn në librin Guinness

 Mbrojtësi i krahut të djathtë i skuadrës së Liverpoolit, Trent Alexander-Arnold hyn zyrtarisht në koleksionin e Rekordeve Botërore Guinness 2020, transmeton Gazeta Metro.


Ky rekord i ri për 21’vjeçarin vjen si rezultat i asistimeve për ‘Reds’, të cilat e vendosën atë në një rekord si mbrojtësi me më së shumti asiste në një sezon.

Vetëm gjatë sezonit të kaluar alexander-Arnold i kontribuoi skuadrës me 12 asistime të jashtëzakonshme, që e bën atë mbajtës të ri të këtij rekordi duke kaluar dyshen e Evertonit, Andy Hinchcliffe dhe Leighton Baines.

”Është një nder. Unë gjithmonë kam dashur të shkoj përpara dhe të ndihmoj ekipin të krijojë sa më shumë shanse të jetë e mundur”, tha Alexander-Arnold për ‘The Mirror’.

Ai shtoi se pa skuadrën nuk do të ishte e mundur që emri i tij të shënohej në këtë rekord.

“Padyshim që varet nga skuadra për të futur topin në rrjetë, sepse futbolli është një lojë ekipore dhe pa ta ky rekord nuk do të ishte i mundur. Është një moment i pabesueshëm krenar për mua dhe familjen time, dhe diçka që shpresoj se do të qëndrojë për disa vjet”, u shpreh anglezi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë