Loading…

Aleppo para dhe pas shkatërrimit

  • 22/11/2016 | 22:46

Aleppo para dhe pas shkatërrimit

Më datën 19 korrik të vitit 2012, lufta civile që filloi në shtetin e Sirisë bëri që Aleppo si qyteti më i madh të shëndërrohet në fushbetejë.

Bombat me fuçi të madhe goditën Aleppo-n kështu duke vrarë me mijëra njerëz dhe duke detyruar të tjerët që të evakuohen.

Në fotografitë më poshtë shihen disa vende si shtëpi të vjetra, xhami, kisha dhe shumë monumente historike se si ishin dukur para luftës si dhe tash pas shkatërrimit nga bombardimet:
syriabeforeandafter1 syriabeforeandafter2 syriabeforeandafter4 syriabeforeandafter5 syriabeforeandafter6   syriabeforeandafter10 syriabeforeandafter11 syriabeforeandafter12 syriabeforeandafter13 syriabeforeandafter14  syriabeforeandafter17 syriabeforeandafter21

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë