Loading…

Aleanca e të Rinjëve, zgjedh kryetarin

  • 19/03/2017 | 15:24

Aleanca e të Rinjëve, zgjedh kryetarin

Aleanca e të Rinjve të Kosovës në Gjilan sot ka mbajtur Kuvendin e VI’të zgjedhor. Në këtë kuvend kishte një numër të madh të te rinjve, e ku pothuajse ishin mbi 300 persona.


Në këtë Kuvend morën pjesë edhe anëtarë të nivelit qendror të AAK’së, duke përfshirë nënkryetarët e AAK’së, Ahmet Isufi dhe Gazmend Abrashi si dhe kryetarja e gruas Magbule Shkodra, transmeton gazetametro.net.

Me 90 delegatë të ARK’së të cilët ishin prezent kanë zgjedhur Këshillin Drejtues prej 30 anëtarëve. Më pastaj Këshilli Drejtues e zgjodhi Kryetarin e te rinjve të Aleances në Gjilan.

Kryetar u zgjodh Arlind Vokshi, i cili është student në Fakultetin e Ekonomisë në Universitetin Kadri Zeka në Gjilan./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë