Loading…

Albulena Haxhiu për rezultatin e zgjedhjeve të 17 tetorit: Kemi pritur shumë më shumë

  • 20/10/2021 | 23:56

Albulena Haxhiu për rezultatin e zgjedhjeve të 17 tetorit: Kemi pritur shumë më shumë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve lokale të 17 shkurtit. Haxhiu pranoi se kanë pritur rezultat më të mirë.

“Natyrisht që kemi pritur shumë më shumë por mund të them se ne si Vetëvendosje jemi të kënaqur që do të shkojmë në balotazh në 12 komuna dhe atë në komuna shumë të rëndësishme”, tha Haxhiu në emisionin “DPT te Fidani” në T7.

Thotë se nuk duhet të krahasohen zgjedhjet lokale me ato nacionale.

“Nuk ka rënie të Vetëvendosjes, për faktin se nëse bëjmë krahasime duhet të krahasohemi me zgjedhjet lokale. Në asnjë rrethanë, në asnjë variant s’duhet të bëjmë krahasime me zgjedhjet e 14 shkurtit”, shtoi ajo.”, shtoi ajo.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë