Loading…

Albin Tahiri dhe Kiana Kryeziu me video urojnë ditën e Pavarësisë nga Kina

  • 17/02/2022 | 10:48

Albin Tahiri dhe Kiana Kryeziu me video urojnë ditën e Pavarësisë nga Kina

Albin Tahiri, skitari kosovar dhe Kiana Kryeziu, skitarja kosovare kanë uruar sot Pavarësinë e Republikës së Kosovës në një video të publikuar në Facebook, në faqen zyrtare të Komitetit Olimpik të Kosovës, transmeton Gazeta Metro.


Në Lojërat Olimpike Dimërore që janë duke u zhvilluar në Pekin të Kinës, kosovarët kanë gjetur rastin të urojnë të gjithë shqiptarëve ditën e Pavarësisë së Kosovës.

Ata pritet të rikthehen këto ditë në Kosovë pasi dje kanë mbaruar të gjitha garat për skitarët tanë. Tahiri ka garuar në katër displina, në lëshim ai u rëndit i 35’ti, në kombinim alpin i 15’ti dhe në sllallom të madh i 30’ti.

Kurse Kiana garoi në sllallom të madh dhe u rendit e 49’ta. /gazetametro.net

Më poshtë gjeni edhe videon e urimit të dy skitarëve tanë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë