Loading…

Albin Kurti reagon për vdekjen e Albright: Do të na mungosh zonja Sekretare

  • 23/03/2022 | 20:02

Albin Kurti reagon për vdekjen e Albright: Do të na mungosh zonja Sekretare

Menjëherë pas lajmit për vdekjen e ish-Sekretares së Shtetit, Madeleine Albright, ka reaguar edhe kryeministri Albin Kurti, shkruan Gazeta Metro.


Kryeministri reagoi në rrjetin social Twitter pak çaste më parë, duke treguar pikëllimin që ndjeu pas marrjes së lajmit.

“Me pikëllim dëgjova për vdekjen e Madeline Albright, një grua e shquar me moral të pakompromis për Shtetet e Bashkuara, një mike e Kosovës deri në fund dhe një partnere me të gjithë ata që ndoqën paqen, lirinë dhe demokracinë. Do të na mungosh, zonja sekretare”, tha Kurti.

Sekretarja Albright ndërroi jetë në moshën 84 vjeçare, pas luftës me kancerin./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë