Loading…

Albin Kurti nesër ftohet nga Presidenti Thaçi për dekretimin e mandatarit të qeverisë

  • 26/12/2019 | 22:48

Albin Kurti nesër ftohet nga Presidenti Thaçi për dekretimin e mandatarit të qeverisë

Gjatë të ditës së nesërme, pritet të bëhet dekretimi i kreut të ri të qeverisë, i cili me votat e tij tashmë ka marrë besimin për ta udhëhequr ekzekutivin.


Burime të IndeksOnline, mësojnë se nesër lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, do të ftohet nga Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, për t’u dekretuar si mandatar i ri i Qeverisë së Kosovës.

Kujtojmë se sot është bërë konstituimi i Kuvendit të Kosovës, me 110 deputetë në krye me kryeparlamentarin e ri, Glauk Konjufcën dhe tre nënkryetarët, Memli Krasnqi, Arbërie Nagavci dhe Kujtim Shala.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë