Loading…

Albin Kurti mund të dështojë të zgjedhet kryetar i VV’së – por si?

  • 14/01/2018 | 15:46

Albin Kurti mund të dështojë të zgjedhet kryetar i VV’së – por si?

Ani pse do të jetë i vetëm në garën për të parin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti mund të dështojë ta rikthej ‘fronin’.


Kjo pasi, meqë është kandidat i vetëm, do të duhet që 50 përqind e votuesve të jenë ‘PRO’ tij, shkruan gazetametro.net.

Edhe sekretari i përgjithshëm i VV’së e konfirmoi sot se s’ka asgjë të sigurt, pasi proceduralisht Albin Kurti edhe mund të marrë vota kundër.

Siç u tha në VV, fletëvotimi që do të ketë vetëm një kandidat, do të ketë tri alternativa. Aktivistët e VV’së mund të votojnë ‘Kundër’, të ‘Abstenojnë’, apo ‘PRO’ Albin Kurtit.

E kur dihet se 16 deputetë të VV’së në Kuvend dhanë dorëheqje, e që i bie gjysma e deputetëve kundërshtojnë Kurtin, mund të jetë tregues se gara mund të jetë mjaft e ngushtë.

Ndryshe, sot gjatë mbledhjes u tha se me ardhjen e Albin Kurtit në krye të organizatës, do të ketë riorganizime, duke lënë të nënkuptohet që postet brenda partisë nuk do të jenë si në vitet e kaluara./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë